Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Poradna

Nejčastější
otázky

Připravili jsme několik odpovědí na nejčastější otázky našich zákazníků.

Jak si vybrat dres?

Při výběru dresu je důležité vědět, na jaký sport má být zaměřený. Na fotbal se používají dresy v materiálovém složení 100% polyester, nebo kombinace 90 % polyester a 10% elastan. Ideálně, když je dres vyrobený z funkčního materiálu s odvodem vlhkosti z těla sportovce. 
Halové sporty jsou podobně zaměřené. Např. v házené je důležitá pevnost dvojitého šití, protože dochází k osobním kontaktům. Hlavně na pozici pivota se nejvíc dresy trhají, protože hráče často drží za dres. Házenkářské dresy by měly být funkční, ale určitě ne kombinace bavlny s polyesterem. 
Dres na volejbal může být lehčí, nedochází ke kontaktům. Dívčí volejbalové dresy mají vykrojené rukávy, nebo jsou jen jako tílka. 
Ohledně velikostí je v současnosti moderní trend, když dresy zlehka obepínají tělo sportovce a nejsou o jedno, nebo dvě čísla větší. Na závěr jedna rada: dres se Vám musí líbit, má být funkční a střih má přesně ladit s konfekční velikostí. 

Jaký míč vybrat pro fotbalového začátečníka? 

Když chlapec nebo dívka začíná s fotbalem, důležité je vědět v jakém věku začíná a jaká je jeho fyzická dispozice. Ve všeobecnosti se doporučuje ve věku 5-6 let hrát s míčem velikosti 3, který má váhu 290-320 gramů a pro dítě není tak těžké míč ukopnout a nezatěžuje tím tak klouby a pohybový aparát. Jestliže máte ještě menšího fotbalistu ve věku 2-4 let, vhodné je začít kopat do mini míče velkosti 1 a postupně pokračovat s odlehčeným míčem velikosti 3 s redukovanou váhou 290 g. Když dítě začíná s fotbalem ve věku 6-8 let, vodné je začít s odlehčeným míčem velikost 4, kde váha míče je 290 g. V případe, když je dítě fyzicky velmi dobře disponované, můžete používat míč velikost 4 s váhou 350g. Od 8-12 let - kategorie přípravky se všechny soutěže doporučují hrát s míčem velikost 4. Vždy je důležité si uvědomit, že pravidelným tréningem, nebo sportovní aktivitou s nevhodným míčem můžete vašemu pokladu spíše ublížit než rozvíjet jeho fotbalové dovednosti.

Musí používat děti na házené chrániče?

Pro děti není povinnou výstrojí na zápas chránič kolen a loktů. V minulosti to bylo povinné, hrávalo se na asfaltu a rozhodčí nepustil na hřiště hráče bez chráničů. Dnes se hraje v halách a od této podmínky se upustilo. Z pohledu rodiče bychom svému dítěti chrániče určitě odporučili, protože jeho pohybový aparát se vyvíjí a kosti, svaly a šlachy nejsou připravené na pravidelné nárazy a zátěž. Na naší stránce najdete speciální chrániče kolen a loktů s kevlarovou výplní, což znamená, že se při kontaktu s palubovkou hned nespálí a neodřou. Jejich životnost je dlouhá, jsou elastické a dobře chrání kolena a lokty. Najdete je v sekci Pomůcky - doplňky. 

Jak správně prát dresy a oblečení s potiskem?

Na to, aby se vám neodlepilo číslo, logo, nebo erb má vliv mnoho faktorů. Jedním z nich je správná údržba – takže ideální je, když dresy perete z RUBOVÉ strany  (převrácené naruby) maximálně na 40% bez přidaných bělidel. Potištěný textil se nedoporučuje dávat do sušičky. Při žehlení musíte nažehlovačku překrýt, nebo žehlit z rubové strany, jinak se logo přilepí na žehličku.

Jak správně nafukovat míče?

Na každém dobrém míči je při ventilu napsané, na kolik barů se míč doporučuje foukat. Před tím, než zapíchnete jehlu do ventilu na míči, namočte jehlu do oleje, abyste ventil nepropíchli. Na kompresoru sledujte, na kolik barů se míč nafukuje. Přesnou hodnotu získáte, když změříte tlakoměrem hodnotu po nafouknutí. Pokud chcete, aby míče měly delší životnost, vždy po tréningu, nebo zápase je mírně jehlou odfoukněte, aby nebyly stále natlakované. Tento postup je dobré dodržovat hlavně u míčů pro utkání, které se týden nepoužívají. Tak docílíte jejich delší životnost.

Ďalšie témy

Akce pro kluby

Všechno pod jednou střechou, šetríme Vám čas i peníze

Využijte nabídku pro děti v klubech v TOP cenách 

Děti

TOP nabídka pro individuální sportovce 

Individuální sport

Nejlepší ceny na dresy a týmové oblečení v Čechách a na Slovensku

Týmový sport

Nechte se unášet širokou ponukou, službami a cenou 

Provozovna

DEMI sport s.r.o.
Karlická 0662
252 29 Lety ( Dobřichovice) 

Zákaznická  podpora

Pon - So: 10.00 - 19:00

+420 725 718 987   
 

demisport@demisport.cz

Sledujte nás

Odběr novinek

Pokud chcete být informováni o novinkách ze světa Demi Sport, odešlete nám svůj e-mail.